Tööandjad tunnustasid digioskuste arendajat

Eesti Tööandjate Keskliit ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium tunnustasid 2018. a. toimunud Tööstuse Äriplaani majanduskonverentsil digiarengusse panustavaid tööandjaid. Aasta digioskuste arendaja tiitli pälvis tänavu Sleepwell madratsite tootja Hilding Anders Baltic AS enda töötajate aktiivse koolitamise eest.

Tööandjate Keskliidu kommunikatsiooniprojektide juhi Martin Hansoni sõnul soovitakse tunnustamisega juhtida tööandjate tähelepanu töötajate digioskuste pideva arendamise tähtsusele. „Mida kiiremini areneb meid ümbritsev tehnoloogia, seda kiiremini iganevad ka meie kunagi õpitud oskused. Tänasel päeval on juba iga kümnenda töötaja digitaalsed oskused ajast maas ning see number vaid kasvab. Hiljuti avaldatud Tööandjate Manifestis rõhutasime nii tööandjate, kui töötajate digitaalse arenguga kaasas käimise tähtsust. Tööjõupuuduses ning väheneva rahavastikuga Eestis peavad nii töötajad, kui tööandjad seisma selle eest, et me ei jääks kunagi kuulsust toonud digiarengus pealtvaatajate rolli. Võimalused enda oskuste arendamiseks on täna turul olemas, tuleb neid vaid julgelt kasutada“ rõhutas Hanson.

Aasta digioskuste arendaja auhind anti üle MKMi poolt ellu kutsutud DigiABC projekti raames. DigiABC annab tööstusettevõtetele võimaluse tellida tasuta digioskuste koolitusi enda töötajatele. DigiABC on rahastatud Euroopa Liidu Sotsiaalfondi toel.

2018-12-26T23:24:43+02:00